Jak najít opravdovou motivaci?

Beata
Zaměřme se na vaši motivaci. Proč byste chtěli zhubnout/přibrat/nabrat svaly/zpevnit postavu? K čemu vám bude, když se zaměříte na vaše stravování a začnete na sobě trochu makat? Proč to vůbec řešit? Buďte k sobě krutě upřímní a položte si otázku na míru:
Čeho chci dosáhnout? 
Neříkejte si obecné neuchopitelné věty jako “abych byl zdravější”.
Zdraví je obecné, nepředstavitelné. Jeho opravdová, nevyčíslitelně vysoká hodnota vám dojde až v momentě, kdy o zdraví přijdete. Je sice cenné, ale buďme optimisté, že nemáte závažné zdravotní komplikace. Nemůžete tedy obecné zdraví brát vážně, a buďte rádi, že nevíte, jaký je boj o zdraví krutý. Musíte si tedy najít jinou, uchopitelnou motivaci. Něco, na čem vám záleží. Opravdu. Ne jen tak trochu a ne jen týden před odletem na dovolenou, kdy zjistíte, že vám nesedí plavky. Chvilku se rozčilujete, pak si koupíte větší a užijete si dovolenou. A je to v pořádku. Je něco velmi smutného na tom, pokud vám velikost plavek dokáže pokazit dovolenou.
Nevím, jak jste na tom vy, ale mě touha po dokonalé plavkové postavě nikdy dlouho nemotivovala. Protože život není o tom, abychom vypadali jako z katalogu. Ceníme si jiných věcí a toužíme po důležitějších momentech.
Více energie, pružnosti, elánu, chuť se do věcí pustit, to už zní líp. Zdravé sebevědomí, které vám dodá cvičení a energie a svěží mozek, díky kterému je den mnohem pozitivnější, veselejší, svěží a úspěšný, to už je jiná motivace. Pocit fyzické a psychické síly po tréninku, když se přehoupnete přes překážku a zažíváte vývoj, vám dodají magickou energii a jiný pohled i do života. Ta zkušenost, když zažijete, že v sobě máte mnohem více, než jste si mysleli, nebo že se dokážete učit nové věci a jste schopni rozvoje, se projeví na přístupu v práci i v osobním životě.
Nikdy jsem se nedokázala motivovat tím, že bych se vlezla do plavek velikosti S. Ale to, že jsem chtěla být pozitivní, energická, plná nápadů, elánu a schopností něco tvořit, kolem sebe rozdávat, mě motivovalo mnohem více. Změna konfekční velikosti je jen příjemným vedlejším efektem.
Možná se vám zdá, že můžete být úspěšní i bez toho, abyste pravidelně cvičili a jedli zdravě. Ale zamyslete se nad tím ještě jednou. Souvislost mezi tím, jak se staráte o svůj nejcennější majetek, vaše tělo, a tím jak se staráte o věci, na kterých vám záleží, je velmi jednoduchá. Vkládáte energii do toho, na čem vám záleží. Vážíte si toho, co máte a pečujete o to, co je důležité.
Pokud tedy budete hledat svůj motivační obrázek, hledejte svoje lepší já.
Osobu, kterou se chcete stát. Chcete ráno brzo vstávat a pilně pracovat na svém projektu? Chcete dosáhnout lepších výsledků? Chcete být lepším partnerem, rodičem, kamarádem? Chcete zvládat více věcí? Chcete být klidnější, více soustředěný? Co vám k tomu chybí?
Nejčastěji fyzická a psychická pohoda.
Tím, že začnete pravidelně cvičit, lépe jíst, starat se o sebe, se na první pohled mnoho nezmění. Ale začnete tvořit pevný základ právě té osoby, kterou se chcete stát. Která se třeba nevymlouvá. Která má více energie. Najde rychleji řešení, jen tak nějakou hloupostí se nenechá rozladit. Jde si za svým. Dosáhne svých cílů.
Nepodceňujte sílu, kterou vám dodá zdravější životní styl. Bude to mít ohromný vliv na celý váš život.
Na toto téma chystáme letos první Talkshow v Brně. Pozvali jsme hosty, aby se podělili, jakou roli v jejich životě hraje životní styl. Proč se rozhodli na sobě pracovat,  a zda by bez péče o sebe byli tam, kde jsou.

Napsat komentář