Lifestyle pro kariérní růst

Beata

Když jsme byli mladí, říkali nám, že se musíme dobře učit. Dostávat dobré známky. Ty nám zajistí dobré vysvědčení a následně se můžeme dostat do lepší školy. Čím je lepší škola, kde studujeme, tím máme větší šanci na lepší práci a úspěch. Tuhle pohádku nám vykládali odmalička. A je pravdivá asi jako ta o Jezinkách a Bezinkách…

Asi souhlasíte, že se dobré pracovní pozice nerozdávají po ukončení školy. A ne, nerozdávají se ani pro ty nejlepší. Nikdo se vás nezeptá, jakou jste měli známku z biologie, a zda pořád chápete princip termodynamiky.

Jak tedy dosáhnout toho, abyste byli spokojení i se svým pracovním životem? Jako postoupit, jak se dostat do firmy, která se vám líbí?

Dejme tomu, že získáte vědomosti, které jsou na pracovním trhu uplatnitelné. Pracujme taky s ideální myšlenkou, že se věnujete tomu, co vám jde nejlíp, a máte dobrou šanci na to, abyste ve vašem oboru byli úspěšní.

Proč si ale na pohovoru vyberou vás? Proč dostanete šanci před kolegou? Proč bude s vaší prací klient spokojený?

Štěstí přeje neustále připraveným. Příležitosti jsou jako autobusy, které jezdí pouze na trasách, kde je někdo ochoten i nastoupit. Pokud o ně nikdo nemá zájem, spoj se zruší. Nikdo na vás nečeká. Nikdo se vám nebude prosit. Nestane se, že vám někdo zaklepe na dveře a nabídne vám práci vašich snů.

Co znamená být konzistentně připravený?

Mít dostatek energie a psychické síly. Pokud možno vždy. Mít nervy v těžkých situacích. Rozhodovat se svižně. Odvádět svoji práci dobře. Držet termíny. Zvládat i období, kdy se vám nedaří, nebo se věci nedějí dle plánu. Nezabít kolegu, i když si to zaslouží. Mít energii na to, abyste hledali řešení místo viníka. Zapnout mozek, i když to bolí. Nezívat na schůzce. Mít sebevědomí a nápady. Mít elán něco udělat navíc. Usmívat se a hodit starosti za hlavu. Vést lidi k lepšímu výkonu. Překonat svůj strach, poučit se ze svých chyb. Vstávat ráno s čistou hlavou a připravený na celý den.

A tak dále.

Přijde den, kdy toho bude v práci více. A vy to můžete vnímat jako problém. Nebo šanci něco zlepšit, najít nové řešení. Záleží jen, jak moc budete psychicky nebo fyzicky silný.

A v tom momentě vás podpoří vaše tělo a hlava. Pokud je trénované, zvládne to. Je velká šance, že se vám bude dařit více, pokud se o svoje tělo staráte. Kvalitní spánek zaručuje lepší funkci mozku, lepší náladu. Dobrá skladba stravy vám dodá více energie. Pravidelný sport vás naučí vytrvalosti a překonávat překážky. Ukáže vám, že vše je otázkou času a snahy se zlepšovat. Práce se stresem vás naučí v sobě nalézt klid, zvládnout nečekané situace.

Pokud se chcete stát úspěšným ve své práci, váš životní styl vás může podpořit. Hledáte-li motivaci, najděte si čas na sebe. Škoda, že toto na školách nikdo neučí. Jako kdyby to bylo samozřejmostí.

Napsat komentář